Višebojsko prvenstvo Hrvatske za mlađe kategorije, Zagreb 2015.

GK SOKOL - sudionici VPH

Karlovački gimnastičari ovog vikenda nastupili su na 24.Višebojskom prvenstvu Hrvatske za mlađe dobne kategorije održanom u Zagrebu. GK Sokol Karlovac tradicionalno je nastupio s najvećim brojem gimnastičara po pojedinom klubu. Tako je u najtežoj gimnastičkoj disciplini, višeboju, nastupilo 7 gimnastičara iz Karlovca.

U kategoriji mlađih junior nastupili su Luka Jurčić, Matija Tek i Luka Furač te su kao ekipa osvojili prvo mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji Luka Jurčić osvoji je brončanu medalju, a Matija Tek i Luka Furač osvojili su 5. odnosno 6. mjesto.

U kategoriji kadeta boje karlovačkog kluba branili su Niko Oskoruš koji je osvojio 5. mjesto i David Fajt koji je osvojio 7. mjesto. U ovoj kategoriji nastupilo je najveći broj gimnastičara iz cijele Hrvatske.

U kategoriji mlađih kadeta Josip Cvitešić osvojio je 2. mjesto , a Petar Sinčić 3. mjesto.

Treba napomenuti da se za rezultat u Gimnastičkom višeboju zbrajaju ocjene na svih 6 sprava.

Još jednom Karlovački gimnastičari pokazuju kvalitetan rad i dobru formu te s ovim uspjehom daruju poklon svome klubu koji ove godine obilježava 130 godina postojanja.

Uz gimnastičare su bili njihovi treneri Petar Bijelić i Marijan Šančić, te sudac Jurica Suhin.